ЄС вирішив почати переговори з Україною про вступ, Старокостянтинів атакували "Кинджалами", більше українців готові поступитися територіями заради миру
Лідери Євросоюзу схвалили рішення про початок переговорів з Україною про членство в ЄС. Крім України вестимуть переговори ще й з Молдовою. Грузії надали статус кандидата.
Це рішення не блокував прем'єр-міністр Угорщини Орбан, хоча раніше обіцяв це зробити.Він вийшов із зали під час голосування і сказав, що "Угорщина не хоче брати участь у цьому поганому рішенні". Напередодні Угорщина отримала від ЄС 10 млрд євро, заблокованих раніше за порушення принципів ЄС. Реальні переговори з Києвом Брюссель почне у березні, коли оприлюднять повний звіт Єврпокомісії. Це справді історичне рішення - так близько до вступу до ЄС Україна ще не була ніколи. Хоча попереду важкі проблеми - претензії до експорту українського зерна й вантажних перевезень, відповідність української продукції й транспорту високим стандартам ЄС.
Країнам Балтії для вступу до ЄС довелося закрити власні промвиробництва і навіть атомну станцію. З іншого боку, Туреччина, яка й досі є однією з 9 офіційних країн - кандидатів на вступ до ЄС, досі веде переговори. Вони почалися 1987 року і тривають 36 років. Хоча останні роки заморожені через порушення Ердоганом європейських принципів.
Окупанти обстріляли Україну балістичними ракетами Х-47 "Кинджал", які вони називають гіперзвуковими. Атака була складною, з хибними цілями і вилітами МІГів без пусків. Вони цілили у Старокостянтинів, де розташований військовий аеродром. Один "Кинджал" збило ППО Києва. Прильоти зафіксовані на Хмельниччині. Про наслідки атаки ЗСУ не повідомляє, щоб ворог не знав про її успіх чи невдачу.
Після Норвегії Зеленський прибув з неоголошеним візитом до Німеччини. Канцлер Шольц нині перебуває у Брюсселі. Президентський літак сів у Франкфурті-на-Майні. Пізніше стало відомо, що Зеленський відвідав військову базу НАТО у Вісбадені, де переговорив з двома американськими генералами.
В Україні зростає кількість готових до територіальних поступок заради миру. Про це йдеться у свіжому опитуванні КМІС. Від початку війни і до нинішньої осені близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки. Але у грудні їхня кількість зросла вдвічі - до 19%. Тих, хто виступає проти цього нині у 4 рази більше - 74%.
Почитайте як мати Ілона Маска прийшла в Twitter захищати сина. Каже, що нібито Байден не дає йому зробити світ кращим. Насправді сумнівні вчинки Маска позбавили Twitter $400 млн квартальних доходів від реклами. Безпечного вам дня. Відгуки сюди: Денис Іванеско, чайові або допомога редакції, інші новини у телеграм-каналі. Ви можете переслати цей лист друзям, щоб вони теж були в курсі новин або підписалися на розсилку. |
0 Коментарі