Баканов сховав сина в СБУ, Рада попередньо схвалила Держбюджет, а Президент все ще не підписує збільшення податків, - події 31 жовтня

  -  

Розсилка інформаційного агентства "Українські Новини"

читати у браузері

71b74540-d291-431a-98e1-90286f52c42e
Баканов сховав сина в СБУ, Рада попередньо схвалила Держбюджет, а Президент все же не підписує збільшення податків, - події 31 жовтня

Сьогодні в українські ЗМІ вийшло чергове гучне розслідування про можливі зловживання високопосадовців. На цей раз «Українська правда» опублікувала матеріал про колишнього голову СБУ Івана Баканова, особистого друга Президента Володимира Зеленського. Видання з'ясувало, що з березня 2022 року син Баканова Артур Лазаренко (він взяв прізвище матері) є лейтенантом СБУ і служить в 6 управлінні департаменту контррозвідки, що курує діяльність оборонних підприємств. І сам Баканов і СБУ підтвердило факт роботи Лазаренка в СБУ. При чому батько зазначив, що син виконував завдання в зоні бойових дій ( не зазначивши , які саме, бо цим можна назвати і одноденне відрядження на військовий завод наприклад в Харків). А само відомство спеціально підкреслило, що Лазаренко взяли на роботу до звільнення батька (21 березня 2022 року), він є військовослужбовцем, що означає, що  під час дії воєнного стану його можна звільнити тільки через певні причини (вік, здоров'я власне та членів сім'ї). І це можна зрозуміти як натяк, що «ми від цього не в захваті, але зробити нічого не можемо». І найголовніше, не розкривається інформація, а якими компетенціями володіє син екс-голови СБУ, чи має він військову освіту, можливо досвід робити? Чи батько просто прилаштував сина, що убезпечити його від потрапляння в частини ЗСУ на фронті? Сам Баканов зазначив, що Артур закінчив  Київський військовий ліцей імені Івана Богуна без подальших подробиць. Тобто, питання лишаються.

Screenshot_3_d395d178

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації розповіла, як можна буде за лічені хвилини оформити відстрочку від мобілізації через застосунок «Резерв+». Через застосунок може буде зробити запит у реєстри, і якщо статус людини, наприклад інвалідність, буде підтверджена, то відстрочка завантажується безпосередньо у військово-обліковий документ.

Верховна Рада прийняла в першому читанні державний бюджет. Тепер за процедурою, він знову повертається до Кабміну для доопрацювання. Перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк розказав, що в документі залишилася норма про повернення виплати ЄСВ ФОПами . І йому важко передбачити, чи залишить уряд цю норму. Але Железняк переконаний, що уряд до другого читання залишить ті самі показники мінімальної зарплати ( 8 тис. гривень) та прожиткового мінімуму (2920 гривень).

При чому до документа залишаються питання, бо Володимир Зеленський як закон про відміну літнього часу, не підписав закон про підвищення податків (підвищення військового збору та податків на фінустанови). Які повинні вже були зрости з жовтня. І на основі яких ставок тоді прораховувати держбюджет? Спікер Руслан Стефанчук впевнений, що Президент підпише і закон про податки і закон про час. Взагалі ситуація з непідписуванням законів Президентом – це фактичне порушення ст. 94 Конституції, яка дає Президенту 15 днів на підписання чи ветування закону. І якщо голова держави нічого не зробив, то закон вважається схвалений і «має бути підписаний та опублікований». Тобто це обов'язок підписати закон. Але чітко не визначено, чий. Або це повинен зробити Президент, або, наприклад це може бути і голова Верховної Ради. Ось при подоланні Верховною Радою конституційною більшістю вето Президента чітко вказано, що якщо голова держави не підпише закон на протязі 10 днів, то замість нього це повинен невідкладно зробити голова парламенту. Але це – тільки при подоланні вето, щодо звичайної процедури такого прямого зобов'язання немає. І трактування цього питання від Конституційного суду теж немає. І виходить, що Президент, у разі бездіяльності спікера, може  блокувати законотворчість, фактично ветувати закони, але без можливості Ради подолати це вето.

 Перший віцепремʼєр — міністр економіки Юлія Свириденко в інтерв'ю повідомила кількість заброньованих українців. Їх 906 тис.  За її словам,уряд розглядає можливість змінити процедури бронювання, наприклад, надати пріоритетного критерію за заробітною платою. Віцепрем'єр чомусь вважає, що це зробить бронювання більш справедливим. Повернення до ідеї економічного бронювання? Також Свириденко також відмічає недопустимою ситуацію, коли заброньованим платиться мінімальна зарплата і цьому будуть приділяти увагу.

Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Андрія Костіна з посади Генпрокурора після того, як Рада у вівторок погодила це рішення. Поки що немає інформації ні про подальшу долю Костіна ні про остаточне рішення щодо персони його наступника.

У Росії місцеві пабліки повідомляють про вибухи в четвер ввечері на одному з найсучасніших НПЗ – Уфимському компанії «Башкірнафта» Це біль ніж півтори тисячі кілометрів від України. Влада як зазвичай рапортує про відсутність руйнувань, але сила вибухів на відео свідчить про зворотнє.

І на останок – тримайте п'ть найпростіших рецептів смачного печива на Хелловїн.

 Безпечного вам дня.

Коменти сюди:Дмитро Кузьмін,, якщо вам сподобалося, можна пригостити редакцію кавою, інші новини у телеграм-каналі.

Ви можете переслати цей лист друзям, щоб вони теж були в курсі новин або підписалися на розсилку.

ДОПОМОГТИ УКРАЇНСЬКИМ НОВИНАМ

© Copyright, 2024, ІА "Українські Новини"Київ, вул. Еспланадна, буд. 20

Ви отримали розсилку, оскільки є підписником інформагентства "Українські Новини". Відмовитися від розсилки

  -  

0 Коментарі