Обмін полоненими, переговори з Трампом і дружба із Сомалі, - події 15 січня

  -  

Розсилка інформаційного агентства "Українські Новини"

читати у браузері

71b74540-d291-431a-98e1-90286f52c42e
Обмін полоненими, переговори з Трампом і дружба із Сомалі, - події 15 січня

У ніч на середу росіяни здійснили чергову повітряну атаку на Україну. Були запущені 43 ракети та 74 дрони. Було збито 30 ракет і 47 дронів. Більшість цілей була в західних областях, багато з об'єктів було пов'язано з газовою та газотранспортною інфраструктурою. Через атаку були впроваджені аварійні відключення світла, які, правда, швидко були відмінені.

Агентство Reuters з посиланням на джерела в оточенні ДональдаТрампа зазначає, що радники новообраного Президента США визнають, що врегулювання російсько-української війни знадобляться місяці або навіть більше часу. Як ми розуміємо, це корелюється за словами самого Трампа, який нещодавно заявив про термін в шість місяців. За словами колишнього посла США в Україні Джона Гербста, щоб плани Трампа спрацювали, Володимир Путін повинен зрозуміти, що у непоступливості є ї інша сторона, неприємна сторона.

В свою чергу, видання The Hill пише, що  Трамп може запропонувати Росії участь у програмі з освоєння космосу в обмін на припинення війни проти України. Але, чи погодиться Путін на таку угоду? На нашу думку це сумнівно. За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) російський диктатор не має наміру йти на компроміси в мирних переговорах, оскільки залишається прихильним цілям, які спрямовані на ліквідацію української державності (знищення нинішньої української держави, розпуск чинної української влади, демілітаризація України та постійна заборона на майбутнє членство України в НАТО).

Не змінюється позиція України щодо можливості переговорів з  Росією. Так голова МЗС Андрій Сибіга виключив прямі переговори українських очільників з Путіним, підкресливши, що залишається чинним рішення РНБО, яке прямо забороняє такі дії.

Володимир Зеленський, в свою чергу, говорить про переговори з Дональдом Трампом. За словами українського лідера, зараз йде робота по організації зустрічі двох Президентів після вступа Трампа на посаду. Називати дати поки що зарано. І найбільше турбують Зеленського гарантії безпеки, які повинна отримати Україна в разі припинення чи заморозки війни.

Також Зеленський назвав чисельний склад воюючих сторін. За його словами, в Україні воює 600 тис російських солдат, а загальна чисельність ЗСУ – 880 тис. Але вони знаходяться на всій території України, тоді як росіяни сконцентровані на окремих напрямках, тому і мають там  перевагу. Він назвав недоречними бідь-які розмови про скорочення ЗСУ.

Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими між Україною та Росією. Додому повернулися 25 українських військових та цивільних, серед них є і захисники «Азовсталі».

Screenshot_4

За даними Погранслужби, в 2024 році 443 тис. українців, з тих що виїхали за кордон, назад не повернулись.. Це в три рази більше, ніж в 2023 році. Це, як ніщо показує, що війна далека від завершення.

 «Метінвест» Рената Ахметова підтвердив те, що західні ЗМІ писали ще в понеділок. Робота шахти в Покровську зупинено. Компанія запевняє, що надає підтримку евакуйованим робітникам, забезпечує їх роботою та житлом. Коксівне вугілля з Покровську планують замінити американською сировиною з United Coal Company (входить до Групи Метінвест), використанням нарощених запасів вугілля, а також забезпеченням додаткового постачання вугілля та коксу від сторонніх постачальників. За даними The New York Times, були підірвані вентиляційні стовбури шахти, щоб завадити росіянам скористатися підземними тунелями і вийти в тил ЗСУ.

Вже згадуваний нами міністр іноземних справ Андрій Сибіга переговорив зі своїм Сомалійським колегою і сторони говорили про необхідність встановлення дипломатичних відносин. Останнім часом Україна активізувалася в Африці, намагаючись здобути підтримку «глобального Півдня». Так нещодавно призначено першого українського посла в Мозамбіку. Звичайно посольства в нових країнах це добре. Але в першу чергу ми потребуємо роботи по покращенню стосунків з ключовими країнами континенту – Нигерією, ПАР, Ефіопією, Кенією, а також звичайно з північноафриканськими Єгиптом, Марокко, Алжиром тощо. Мозамбік і Сомалі це добре, але потрібно пам'ятати, що уряд в Могадішо не контролює більшу частину своєї території в мііжнародновизнанних кордонах.

Якщо завершення російсько-української війни, як ми писали раніше, це ще досить туманна та далека річ, то іншу знакову війну  дуже ймовірно вдалося припинити. За інформацією CNN, Ізраїль та ХАМАС уклали угоду про припинення бойових дій у Газу, поетапне звільнення заручників-ізраїльтян та палестинських ув'язнених осіб. Цифри, як завжди між цими сторонами неспівставні. ХАМАС повинен звільнити 33 заручників, а Ізраїль – сотні в'язнів, дозволити цивільним палестинцям повернутися до північної Гази і організувати масову доставку гуманітарної допомоги. Але офіційного підтвердження поки що не має, тому говорити про 100% домовленості ще зарано.

Також за даними CNN, російські окупанти стратили полоненого австралійця Оскара Дженкінса, що воював в Іноземному легіоні ЗСУ. Це перший австралієць, який загинув у полоні за останні 50 років. Це викликало надзвичайне обурення у австралійської влади. Говорять навіть про висилку російського посла та нові санкції.

Безпечного вам дня.

Коменти сюди:Дмитро Кузьмін,, якщо вам сподобалося, можна пригостити редакцію кавою, інші новини у телеграм-каналі.

Ви можете переслати цей лист друзям, щоб вони теж були в курсі новин або підписалися на розсилку.

ДОПОМОГТИ УКРАЇНСЬКИМ НОВИНАМ

© Copyright, 2025, ІА "Українські Новини"Київ, вул. Еспланадна, буд. 20

Ви отримали розсилку, оскільки є підписником інформагентства "Українські Новини". Відмовитися від розсилки

  -  

0 Коментарі