Рада, побивши рекорд, «продемонструвала» потенцію. Кейлог став «офіційним» і узгоджує дати переговорів

  -  

Розсилка інформаційного агентства "Українські Новини"

читати у браузері

UNtext-ukr3

Рада, побивши рекорд, «продемонструвала» потенцію. Кейлог став «офіційним» і узгоджує дати переговорів

«Чортова дюжина» Верховної Ради

Нинішнє скликання Верховної Ради вписало себе в історію. Ще зранку депутати радісно повідомляли про «рекорд» - вперше в історії розпочалася аж 13-та сесія парламенту одного скликання.

«Чортова дюжина» виявилася одразу нещасливою. На початок засідання зареєструвалися лише 226 депутатів. Спочатку вони провалили голосування за план своєї ж законопроектної роботи – 209 голосів при необхідних 226. Потім взагалі не змогли затвердити власний порядок денний – 215 голосів. Здавалося б, навіщо взагалі збиралися?

Але один пункт виявився таки результативним. Так саме Рада не змогла проголосувати жоден з кількох проектів про скасування ухваленого раніше законопроєкту, яким скасовується Господарський кодекс та дозволяється повна приватизація державних та комунальних підприємств. Таким чином скасування Господарського кодексу виявилося розблокованим, проєкт може бути підписаний Стефанчуком та переданий на підпис президенту.

Американські переговорники пішли на контакт

Після інформації, нібито команда Трампа вже виде переговори щодо припинення російсько-української війни з країною-агресором, почалися контакти і з українською стороною. Президент Володимир Зеленський повідомив, що Андрій Єрмак нібито вже узгодив з Кітом Келлогом робочі дати приїзду команди США до України. Правда, саму дату не назвав.

В той же час Келлог вже офіційно набув статусу спецпредставника із питань України та РФ. Після того, як президент Трамп підписав відповідний указ.

674797e12d2a1-acting_nsa_1_1_1200x670

Паралельно США відновило постачання зброї до України, яке було призупинено під час входження Трампа на посаду.

Україна стала «рідкоземельною»

Після оголошеного Трампом інтересу до покладів рідкоземельних металів в Україні, сама можливість передання цих покладів в якості «оплати за допомогу» стала предметом жвавого обговорення в країні та за її межами. Причому думки розділилися радикально. Одні стверджують, мовляв «зараз в нас заберуть останнє, що може цікавити світових лідерів, зрубивши перспективи технологічного розвитку і остаточно перетворивши у сировинний придаток», інші – що це «справжній win-win, за яким Україна отримає гарантований захист і поштовх для розвитку».

На всяк випадок, президент Зеленський спеціально для США вже включив до "Плану перемоги" пункт про рідкоземельні ресурси. А от канцлер Німеччини пожурив США за такий «цинізм» щодо надання допомоги Україні, назвавши позицію Трампа «егоїстичною».

Для тих, хто зацікавився, що ж то за новий Клондайк відкрився в Україні, ми розбиралися, де і які рідкоземельні метали в нас вже розвідані та видобуваються.

Грип на порозі

Сезонна хвиля захворюваності грипом вже наближається. В Рівненській області вже перевищений епідпорог та почали закривати на карантин школи. На черзі – сусідні області.

Чекаємо на снігопади та ожеледь

Так же невтримно наближається і новий циклон, який може нарешті (в лютому!) принести в Україну зиму.  Синоптики прогнозують вже завтра сніжну погоду а з 7 лютого – антициклон із проясненням та похолоданням.

Безпечного вам дня.

Олександр Хорольський

Якщо вам сподобалося, можна пригостити редакцію кавою, інші новини у телеграм-каналі.

Ви можете переслати цей лист друзям, щоб вони теж були в курсі новин або підписалися на розсилку.

ДОПОМОГТИ УКРАЇНСЬКИМ НОВИНАМ

© Copyright, 2025, ІА "Українські Новини"Київ, вул. Еспланадна, буд. 20

Ви отримали розсилку, оскільки є підписником інформагентства "Українські Новини". Відмовитися від розсилки

  -  

0 Коментарі