На фронтах очікують великі успіхи. В тилу витрачають великі гроші на добудову музею

  -  

Переглянути онлайн

Вечірня розсилка інформаційного агентства "Українські Новини"

71b74540-d291-431a-98e1-90286f52c42e

На фронтах очікують великі успіхи. В тилу витрачають великі гроші на добудову музею

Після саміту НАТО увага українців знов переключилася на ситуацію на фронтах. А риторика посадовців в оцінках саміту здійснила дрейф від «провальний» до позитивних оцінок і пошуку сенсів, які в самих текстах заяв за підсумками саміту відсутні.

Проте, результат міг бути й гіршим. Причому, тригером тут міг стати звичайний пост у Твіттері, правда від не звичайного користувача. The Washington Post відкрив завісу кулуарних перемовин в США та НАТО після посту українського президента. Обурення Зеленського інформацією про підготовку НАТО не дуже прийнятного для України документу чомусь викликало ледь не особисті образи у вищому керівництві США. Авторитетне видання стверджує, що мова ледь не дійшла до виключення з підсумкової декларації тез про запрошення України. Це якось не відповідає вашій уяві про те, як робиться велика політика? То змінюйте уяву.

Між тим, на тлі очікувань, що тиск на фронтах має врешті-решт дати суттєвий результат, стали зʼявлятися заяви, що це відбудеться вже «ось-ось». Опосередковано це підтверджують і повідомлення з боку російського агресора, де все частіше говорять про втому та негаразди. Сьогодні вже розвідка Естонії заявила, що «українці близькі до великого успіху на фронті». Так, Голова розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг навіть обґрунтував, на чому базуються такі його прогнози.

Паралельно в Силах оборони анонсували наступальні дії на Херсонському напрямку та безапеляційно заявили, що Маріуполь та Бердянськ «більше не вважаються тиловими містами військ окупантів». Це вже йде мова про великі портові міста, на яких тримається російський «коридор над Азовом» до кримського перешийку. А в Генштабі повідомили про успіхи на Бахмутському напрямку. Місто повністю находиться під нашим вогневим контролем, а Сили оборони продовжують його охоплювати з півночі та півдня.

В той же час Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський остудив тих, хто закидував супротивника шапками і очікував блискавичних перемог над «небоєздатними» росіянами, як їх часто малює пропаганда. Його можна почитати ось тут. Бригадний генерал підтвердив, що російські окупанти "досить потужно" підготувалися до українського контрнаступу. Цікаво, а чого іншого можна було очікувати, коли сам наступ анонсувався ледь не за півроку до початку? З позитиву: ми однозначно ефективно перемагаємо супротивника на великих дистанціях, а це вже запорука успіху. А далі, за влучною цитатою Тарнавського, «як у боксі, ми тримаємо суперника на відстані витягнутої руки. Ми не підпускаємо їх близько. Чому? Бо ближній бій – це зовсім інша справа».

До речі, допомогти в справі прориву щільної оборони можуть касетні боєприпаси, надходження в Україну яких вже підтвердив Пентагон. Зброя зовсім не гуманна, але в умовах, коли росіяни використовують таку зброю проти нас, вже здається не до манер.

Продовжуються незрозумілі руху навколо «зернової угоди», від якої весь час намагається відмовитися російська сторона. Сьогодні президент Туреччини Ердоган заявив, що Путін нібито погодився продовжити "зернову угоду". Але це не точно.

А ось британський військово-морський аналітик Хай Саттон впевнений, що одразу після закінчення "зернової угоди" Росія може влаштувати Україні справжню морську блокаду.

Українці в соцмережах другий день поспіль обговорюють дивну ініціативу про виділення в умовах війни майже 600 млн грн на добудову Музею Голодомору до ювілейної дати, яка була в … минулому році. Прості українці чомусь схильні бачити за такою ініціативою банальний «розпил грошей», та вимагають краще спрямувати їх на те, на що ми ці гроші випрошуємо у країн-донорів – на ЗСУ та оборону.

Ну і у звʼязку з переходом Православної церкви України на Григоріанський календар офіційно змінено дати деяких державних свят. Окрім Різдва змінюється дата Дня державності, який припадає на церковне свято Святого Володимира Хрестителя, та Дня захисників та захисниць, який традиційно відзначається на Покрову. Про нові дати цих державних свят можна прочитати тут.

Автор: Олександр Хорольський

Допомога редакції

Читайте інші новини у нашому телеграм-каналі.

 

© Copyright, 2023, ИА "Українські Новини" • Киев ул. Эспланадная, д.20

Ви отримали розсилку, оскільки є підписником інформагентства "Українські Новини". Відмовитися від розсилки

  -  

0 Коментарі